Wybór projektu

WYBÓR PROJEKTU DOMU

Projekt domu powinien być dostosowany nie tylko do naszego gustu i potrzeb, ale przede wszystkim do naszych możliwości finansowych. Wybór ten ma również ogromny wpływ na komfort użytkowania oraz później na koszty eksploatacji. Można wybrać gotowy projekt, szczególnie kiedy nasze zasoby finansowe są ograniczone, a nasz budynek ma być wybudowany na działce regularnej, bez żadnych ograniczeń lub też zdecydować się na projekt indywidualny, kiedy nasze oczekiwania są ściśle sprecyzowane, albo gdy działka jest na tyle nietypowa ,że dobór projektu typowego jest bardzo utrudniony lub niemożliwy do realizacji.
KLIENCI DECYDUJĄCY SIĘ NA PROJEKT GOTOWY MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z WYDATKIEM OK. 1200-3000 ZŁ, NATOMIAST PROJEKT INDYWIDUALNY TO WYDATEK OK. 3-4% CAŁOŚCI INWESTYCJI, CO PRZY SUMIE 350 000- 800 000 ZŁ DAJE SUMĘ ODPOWIEDNIO 10 000 -25 000 ZŁ.
Na etapie decyzji w sprawie doboru projektu warto skorzystać z bezpłatnych konsultacji, a otrzymane informacje mogą ustrzec nas przed zbędnymi kosztami lub bardzo istotnymi niedogodnościami przy póżniejszej eksploatacji budynku.
Poniżej zamieszczamy listę pracowni architektonicznych, które zajmują się sprzedażą projektów gotowych i listę pracowni projektujących głównie domy indywidualne.

PRACOWNIE ARCHITEKTONICZNE SPRZEDAJĄCE PROJEKTY GOTOWE

PRACOWNIE ARCHITEKTONICZNE
PROJEKTUJĄCE GŁÓWNIE DOMY INDYWIDUALNE